Donice Lechuza - pytania i odpowiedzi

Czy wszystkie rośliny mogą być używane wraz z systemem nawadniania Lechuza?


Właściwie wszystkie rośliny przeznaczone do uprawy ziemnej są odpowiednie do stosowania wraz z systemem nawadniania Lechuza.


Czy można stosować donice bez systemu nawadniającego ?


Oczywiście, donice mogą być użyte bez systemu nawadniania. Niektóre modele donic sprzedawane są jednak jedynie w kompletach.


Czy system nawadniania Lechuza jest tym samym co hydrokultura?


Nie, ponieważ system Lechuza jest przeznaczony dla wszystkich roślin uprawianych w glebie. Hydroponika natomiast wymaga użycia specjalnych, często drogich roślin od początku hodowanych z przeznaczeniem do uprawy systemie hydroponicznym. System nawadniania Lechuza nie jest właściwy do hydrokultury.


Jak uprawiać roślinę z wykorzystaniem systemu nawadniania Lechuza?


Producent zaleca podlewanie rośliny w sposób tradycyjny przez okres 3 miesięcy od momentu jej przesadzenia. Jest to minimalny czas jaki potrzebuje roślina do rozwinięcia odpowiednio gęstego systemu korzeniowego. W momencie kiedy system korzeniowy rośliny dosięgnie dna wkładu wewnętrznego lub dna donicy (CLASSICO, QUADRO, CARARO) roślina jest gotowa, aby samodzielnie pobierać wodę ze zbiornika systemu nawadniającego. Wodę należy uzupełniać przez zintegrowany z systemem nawadniającym otwór, w zależności od wskazań wskaźnika poziomu wody.


Czy system nawadniania może zostać użyty bez wkładu wewnętrznego?


W modelach donic, dla których dostępny jest wkład wewnętrzny (m.in. CUBICO, DELTA, CILINDRO) system nawadniania nie może zostać zamontowany bez wkładu wewnętrznego.


Strona 1        Strona 2        Strona 3

Inspiracje s.c. © 2008    Wąchocka 1F, 03-934, Warszawa, Polska